ks. Tomasz Lis

|

Gośc Sandomierski 17/2016

publikacja 21.04.2016 09:19

Kapłani naszej diecezji zdobyli w Toruniu brązowy medal w piłce halowej. W walce o podium pokonali ekipę z Kielc i Lublina. Mistrzami zostali zawodnicy diecezji zamojsko-
-lubaczowskiej.

Reprezentanci diecezji sandomierskiej Reprezentanci diecezji sandomierskiej
archiwum prywatne

Podczas rozgrywanego już po raz 12. turnieju nasi księża wywalczyli trzecie miejsce, a kilku z nich zdobyło wyróżnienia indywidualne. Rywalizowały rekordowo 23 drużyny księżowskie. Podczas otwarcia mistrzostw w auli Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej rozlosowano grupy eliminacyjne. Nasza drużyna diecezjalna trafiła do grupy B i rywalizowała z ekipami z diecezji tarnowskiej, archidiecezji łódzkiej, diecezji siedleckiej oraz diecezji radomskiej. Zajęli w niej drugie miejsce awansując do ćwierćfinałów, gdzie zmierzyli się z drużyną z Kielc pokonując ją 2:1. W półfinale szczęście im nie dopisało i przegrali z ekipą diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.