Gotowi na ŚDM

ks. Tomasz Lis

publikacja 07.02.2016 15:33

Prawie 600 wolontariuszy wzięło udział w szkoleniu poprowadzonym w Ostrowcu Świętokrzyskim i Stalowej Woli. Młodzi podejmą różnorodne zadania podczas organizacji pobytu gości z całego świata.

Szkolenie w Stalowej Woli Szkolenie w Stalowej Woli
Spotkanie wolontariuszy ŚDM
Archiwum prywatne

- Było to szczególne wydarzenie. Pokazało, że coraz więcej młodych włącza się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz że wspólnie możemy zrobić naprawdę dużo - podkreślała Natalia Bełz z diecezjalnego komitetu organizacyjnego.

Szkolenie odbyło się w dwóch miastach - w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Stalowej Woli. - Wybraliśmy te dwa ośrodki ze względów organizacyjnych, aby ułatwić dotarcie młodym na to szkolenie. Myślę, że wielu z nich wyjechało naprawdę mocno podbudowanych, aby przyjąć naszych gości z różnych krajów oraz przygotować własne wyjazdy do Krakowa - mówił ks. Marek Kumór, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM.

Kilkugodzinne spotkania upłynęły bardzo intensywnie, ale oprócz konkretnej pracy w grupach warsztatowych, młodzi znaleźli czas na integrację oraz wymianę pomysłów odnośnie organizacji tych dni w swoich parafiach. - Pracowaliśmy nad tematyką Roku Miłosierdzia. W grupach wolontariusze wypisywali pomysły dla parafii, które będą mogli wykorzystać, aby pomóc potrzebującym w swoich miejscowościach - poinformowała N. Bełz.

W szkoleniu wzięła udział także grupa młodych z głównego komitetu organizacyjnego w Krakowie. Poprowadzili oni warsztaty z zakresu psychologii oraz przedstawili najważniejsze wiadomości o uczestnictwie w Światowych Dniach Młodzieży. - Wychodzimy z głową pełną pomysłów i chęcią działania. Mamy nadzieję, że pomogą nam w tym przyjaciele i koledzy w parafiach - podkreślał jeden z uczestników szkolenia.