Upragnione zwycięstwo KSZO

ks. Tomasz Lis

publikacja 16.01.2016 21:45

Siatkarki KSZO pokonały drużynę Legionovi Legionowo 3:0. Ostrowczanki, zdobywając komplet punktów, opuściły ostatnie miejsce w tabeli.

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Ważne zwycięstwo w Orlen Lidze
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Po ostatnim zdobytym punkcie na parkiecie i na widowni ostrowieckiej hali przy ulicy Świętokrzyskiej wybuchła wielka radość. Po raz pierwszy w tym sezonie młoda drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego prowadzona przez Dariusza Parkitnego odniosła zwycięstwo. Wygrana smakowała szczególnie gdyż wywalczona była przed własną publicznością.

Ostrowczanki dobrze zaczęły zdobywając nieznaczne prowadzenie w początkowej fazie pierwszego seta. Potem była walka punkt za punkt, by w końcówce spokojnie już prowadzić do zwycięstwa 25:20.

Podobnie zaczął się drugi set, choć w większości była to walka punkt za punkt lub ze zmiennym szczęściem kilku punktowe prowadzenie przechodziło od jednej drużyny do drugiej. Szczęście sprzyjało jednak gospodyniom, które w końcówce dzięki dobrej zagrywce wygrały druga partię 25:23.

Trzeci set nie zaczął się dobrze dla Ostrowczanek. Drużyna przyjezdna szybko zdobyła kilku punktowe prowadzenie. Kiepskie przyjęcie i nieudane ataki miejscowej drużyny spowodowały, że Legionovia prowadziła już pięcioma punktami. Doping publiczności, dobre zmiany trenera i motywacja zawodniczek z Ostrowca doprowadziły nie tylko do remisu, ale kilku punktowego prowadzenia miejscowych. Trzecią partię drużyna KSZO wygrała 25:20.

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w końcu przełamały niemoc. Odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie i opuściły ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Tytuł MVP meczu trafił do środkowej KSZO Karoliny Bednarek.