W duchu służby o. Pio

ks. Tomasz Lis

publikacja 28.11.2015 19:31

Ich celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących. Istnieją w 20 parafiach, niosąc duchowe wsparcie i pomoc bliźnim.

Spotkanie grup o. Pio Spotkanie grup o. Pio
Sanktuarium Miłosierdzia w Ostrowcu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się diecezjalne modlitewno-formacyjne spotkanie czcicieli i grup modlitewnych świętego ojca Pio.

Na rozpoczęcie konferencję  wygłosił o. Robert Krawiec, kapucyn. Następnie członkowie grup o. Pio modlili się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza czciciele świętego z Pietrelciny polecali Panu Bogu przez jego wstawiennictwo osobiste intencje.

Rozpoczynając wspólną modlitwę biskup sandomierski wskazał na o. Pio jak wzór zjednoczenia z cierpiącym Chrystusem.

- Coroczne spotkanie czcicieli św. Ojca Pio prowokuje niejako pytanie: Dlaczego tu jesteśmy? Fascynuje nas jego podobieństwo do Chrystusa ukrzyżowanego, czy może raczej niezwykłe dary, jakimi go Bóg obdarzył, paranormalne zjawiska towarzyszące jego życiu? Myślę, że dla św. ojca Pio liczyło się przede wszystkim zjednoczenie z Chrystusem, który przyjął i złożył ofiarę z całego siebie za zbawienie świata. Niech wielki święty będzie w tym dla nas wzorem i módlmy się, aby nie zabrakło nam odwagi i siły do podążania jego drogą - mówił bp K. Nitkiewicz.

Podczas homilii o. Robert Krawiec mówił o elementach duchowości czcicieli i członków grup modlitewnych o. Pio. Zakończeniem wspólnego spotkania była modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, po której przybyli czciciele mieli możliwość indywidualnej adoracji relikwii św. o. Pio.

- W diecezji obecnie działa około 20 grup, do których przynależy blisko 150 osób. Głównym naszym celem jest modlitwa oraz pełnienie dzieł miłosierdzia wobec potrzebujących i cierpiących. W ciągu roku spotykamy się kilkakrotnie na zjazdach formacyjnych, rekolekcyjnych czy spotkaniach wspólnotowych oraz uczestniczymy w zlotach ogólnokrajowych. Podczas tego roku w naszej formacji podejmujemy tematykę duchowej troski o rodziny, dlatego również w naszych modlitwach obejmujemy i wspieramy Katolickie Centra Pomocy Rodzinie działające w naszej diecezji - mówił ks. Leszek Biłas, diecezjalny koordynator Grup Modlitwy św. ojca Pio.

Spotkanie grup o. Pio   Spotkanie grup o. Pio
Sanktuarium Miłosierdzia w Ostrowcu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość