Oazowy wieczór uwielbienia

ks. Tomasz Lis

publikacja 30.08.2015 18:16

Kilka godzin trwał wieczorny Koncert Uwielbienia na stalowowolskim osiedlu. Młodzi z Ruchu Światło-Życie ewangelizowali śpiewem, modlitwą i młodzieńczą wiarą.

Koncert Uwielbienia Koncert Uwielbienia
Oazowy Dzień Wspólnoty
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Po wspólnej modlitwie na Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rozwadowie młodzi, którzy przybyli do Stalowej Woli na oazowy Dzień Wspólnoty, przeszli ulicami miasta na jeden z osiedlowych placów, gdzie zaplanowano Koncert Uwielbienia prowadzony przez uczestników Oazowych Rekolekcji Muzycznych (OReMuz).

Po raz pierwszy stalowowolskie osiedle stało się miejscem modlitwy rzeszy młodych ludzi, którzy prosili o dobre owoce roku formacyjnego oraz o dar żywej i dynamicznej wiary dla swoich przyjaciół i znajomych. Młodym we wspólnej modlitwie towarzyszył bp Krzysztof Nitkiewicz, który udzielił zgromadzonym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Po modlitwie rozpoczął się ewangelizacyjny Koncert Uwielbienia prowadzony przez grupę muzyczną i wokalną, którą tworzy młodzież z diecezji.

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie przygotowała i przedstawiła okolicznościową pantomimę, nawiązującą do tematyki roku pracy: „W mocy Ducha Świętego”.

Podczas koncertu wykonywano głównie utwory uwielbienia, podczas których młodzież włączała się do śpiewu oraz aranżowała wspólne tańce. Śpiew solistów przeplatany był modlitwą spontaniczną prowadzoną przez młodzież oraz słowami świadectwa. Pośród publiczności nie zabrakło rodzin z dziećmi.

– Nieczęsto spotyka się tak wielu młodych pełnych radości i energii, a przy tym wspólnie modlących się i tworzących wspaniałą atmosferę. Ich słowa i moc wiary, która od nich bije, są naprawdę wzruszające – podkreślała pani Krystyna, mieszkanka Stalowej Woli.