Pieszo w intencji trzeźwości

ks. Tomasz Lis

publikacja 30.08.2015 17:10

Prawie 100 pielgrzymów wzięło udział w dorocznej diecezjalnej pieszej pielgrzymce w intencji trzeźwości do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia i Bolesnej w Radomyślu nad Sanem.

Pielgrzymka trzeźwościowa Pielgrzymka trzeźwościowa
Droga Krzyżowa na Zjawieniu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Pielgrzymi na pątniczy szlak po raz 22. wyruszyli z Gorzyc i po raz 10. z Sandomierza. Grupa sandomierska wyruszyła wczesnym świtem. W Gorzycach do pątników dołączyli pielgrzymi z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Gorzyc, Niska, Ożarowa i innych miejscowości diecezji. Po drodze, przy radomyskim kościele na Zjawieniu, pątnicy modlili się, rozważając stacje Drogi Krzyżowej, którą poprowadzili członkowie wspólnot samopomocowych AA i Al-Anon. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta w sanktuarium w Radomyślu nad Sanem pod przewodnictwem ks. Dariusza Woźniczki, diecezjalnego duszpasterza trzeźwości, który zachęcił zgromadzonych do wspólnej modlitwy o trzeźwość oraz do zawierzenia swoich problemów Maryi.

– Pielgrzymujemy tutaj, do Maryi Matki Bolesnej, aby od Niej zaczerpnąć potrzebne łaski i siły do wytrwania w osobistych postanowieniach. To dzięki Bożej łasce możemy powstawać z ludzkich nałogów i prowadzić trzeźwe życie. Niech ten czas pielgrzymi doda wszystkim sił do walki z ludzkimi słabościami – podkreślał ks. Woźniczka.

Na koniec kaznodzieja prosił zgromadzonych, aby wszystkie sprawy trudne i bolesne oraz osoby cierpiące z powodu alkoholizmu zawierzyli Bogu za wstawiennictwem Pani Radomyskiej, która może wlać w serca nadzieję na przejrzenie, wyzwolenie i nawrócenie.

Po Mszy św. odbyło się spotkanie w domu rekolekcyjnym, połączone z otwartym mityngiem. Pielgrzymom towarzyszyła młodzieżowa grupa śpiewająca.

W drodze do Radomyśla   W drodze do Radomyśla
Pielgrzymka trzeźwościowa
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
W dordze do sanktuarium   W dordze do sanktuarium
Pielgrzymka trzeźwościowa
ks. Tomasz Lis /Foto Gość