Chcieć to móc

Piotr Duma

publikacja 08.08.2015 16:35

Pod hasłem „Wakacje z pomocą” nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbył się wielki koncert charytatywny.

Chcieć to móc Podczas koncertu trwała zbiórka datków Piotr Duma

Adresatką tej akcji jest pani Wioletta, tarnobrzeżanka, która cierpi na nowotwór piersi czwartego stopnia z przerzutami do kości, śródpiersia, węzłów chłonnych i płuc. I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od założenia przez jej córkę Natalię postu na jednym z portali społecznościowych. – Na ten ruch zdecydowałam się w dniu urodzin mamy, bo wiedziałyśmy, że same, bez pomocy innych nie będziemy w stanie zebrać pieniędzy na nierefundowane, bardzo drogie zabiegi. Ale wtedy absolutnie nie myślałam, że uda się zorganizować tak piękną imprezę – powiedziała Natalia Garboś. Wcześniej na terenie rodzinnego tarnobrzeskiego osiedla Zakrzów odbyły się dwa pikniki, z których dochód przeznaczono na leczenie pani Wioletty. Stały się one impulsem do przygotowania dużego koncertu.

Program koncertu „Wakacje z pomocą” był bardzo zróżnicowany. Na scenie występowały zespoły muzyczne oraz grupy taneczne. Widzowie mieli również okazję zobaczyć pokaz mody, a także prezentacje mistrzów fitness i kulturystyki. Specjalnie zaproszeni strongmani przeciągali wielki samochód ciężarowy. Również poza estradą nie brakowało atrakcji. Za symboliczne opłaty każdy mógł mieć profesjonalnie wykonany makijaż, fryzurę, skorzystać z porad zdrowotnych. Była loteria fantowa, a wolontariusze z puszkami przechadzali się po terenie imprezy, zachęcając do złożenia datków.

– W czasie przygotowań do dzisiejszego koncertu doświadczyłam wielu ciepłych słów, pozytywnego odzewu artystów, sponsorów i ludzi dobrej woli. Ale zdarzały się także momenty trudne, smutne, przykre – zmęczona, ale i szczęśliwa opowiadała Natalia.

Organizatorom udało się zaprosić m.in. górali z zespołu Baciary oraz hip-hopowca KaeNa.

Organizacja kolejnych koncertów uzależniona będzie od stanu zdrowia pani Wioletty.