W hołdzie papieżowi

Andrzej Capiga

publikacja 29.06.2015 08:57

XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów rozpoczął się chopinowskim koncertem.

Chopin ze Stalowej Woli Chopin ze Stalowej Woli
Występują Andrzej Stec i Barbara Bochenek
Andrzej Capiga /Foto Gość

W koncercie pt „Chopin ze Stalowej Woli” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli wystąpiło dwoje stalowowolan - Andrzej Stec, tenor, który na stałe mieszka w Kanadzie oraz Barbara Bochenek, pianistka która osiadła w USA. Razem zaprezentowali 19 pieśni, które pochodzą z płyty nagranej przez Andrzeja Steca latem 2012 r. w sali koncertowej MDK. - Andrzej Stec posiada kozacką krew, polską duszę, francuski gust, latynoski temperament i serce przynależne Jezusowi! - tak tenora scharakteryzował  Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.

- Jesteśmy synami wielkiego narodu obdarzonego wielkimi talentami, takimi jak na przykład Fryderyk Chopin. W 70. rocznicę nadania praw miejskich Stalowej Woli chciałbym podkreślić, iż nasze miasto to nie tylko wytapianie stali, ale także wielkie muzyczne talenty, które pojawiły zarówno w szkole muzycznej, jaki i na deskach domu kultury - powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, otwierając jubileuszowy koncert.

Po koncercie można było nabyć płytę wraz z autografem wykonawcy. Koncerty festiwalowe, które są dedykowane św. Janowi Pawłowi II, będą się odbywały w każdy wtorek o godz. 19  w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie . Kolejny już 7 lipca a ostatni 1 września. Honorowy patronat nad festiwalem sprawują marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 12 lipca br.).