Najmłodsi Optymiści

Andrzej Capiga

publikacja 27.06.2015 19:39

VI Niżańskie Regaty odbyły się na zalewie w Podwolinie.

Niżańskie regaty Niżańskie regaty
W klasie Optymist ścigało się 9 żeglarzy
Andrzej Capiga /Foto Gość

Zorganizował je Jacht Klub Nisko. Przez dwa dni kilkunastu żeglarzy konkurowało w trzech klasach: Optymist, Open i Ostróda. Jako pierwsi do boju stanęli najmłodsi żeglarze. 9 chłopców z Niska, Sarzyny i Przemyśla ścigało się po trójkącie w klasie Optymist. Po trzech wyścigach najwięcej punktów zdobył dwukrotny zwycięzca Daniel Bylicki, który wyprzedził Macieja Witticha i Huberta Karasia. Nagrody zwycięzcom wręczał burmistrz gminy i miasta Nisko Julian Ozimek.

- W organizacji regat chodzi o propagowanie tego pięknego sportu i sposobu spędzania wolnego czasu. Jesteśmy młodym klubem, bo rozpoczęliśmy dopiero 6. rok działalności, ale szybko się rozwijamy; przybywa nam zarówno jachtów, jak i członków. Tych ostatnich jest ich prawie 70. Najmłodsi mają po 6 lat, a najstarszy - 62.  Organizujemy nie tylko regaty po zbiornikach śródlądowych, ale także morskie. W tym roku pływaliśmy już po Adriatyku. Planujemy jeszcze rejs po Zatoce Gdańskiej, Balearach oraz Wyspach Kanaryjskich - powiedział Stanisław Czeremin, prezes Jacht Klubu Nisko.

Regaty zakończył koncert „Szanty dla wszystkich”, podczas którego wystąpiły zespoły Old Marinners, Pod Wiatr i Proceder.