Doświadczyć Boga

Andrzej Capiga

publikacja 04.06.2015 11:38

Uroczystość w Stalowej Woli. Procesja wyruszyła z Kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Eucharystyczna procesja Eucharystyczna procesja
Dziewczęta z radością sypały kwiaty
Andrzej Capiga /Foto Gość

Wszystkie parafie stalowowolskiego dekanatu aktywnie włączyły się w obchody uroczystości Bożego Ciała. Parafia pw. św. Jana Pawła II (akademicka) i pw. Trójcy Przenajświętszej (michalici) zorganizowały je razem. Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią  u michalitów, której przewodniczył ks. Stanisław Stanowicki, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Ks. Stanisław, michalita, przyjechał do Stalowej Woli po 29 latach nieobecności. W latach 80. ub. w. pracował tutaj przez 8 lat i był jednym z budowniczych kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej. Słowo Boże wygłosił proboszcz michalickiej parafii ks. Mieczysław Kucel.

- W tym dniu objawia się jedność Kościoła. Po Mszy św. przejdziemy bowiem do parafii św. Jana Pawła II, by oddawać cześć i uwielbienie Bogu w Najświętszym Sakramencie. Dawniej procesja Bożego Ciała była zarówno manifestacją wiary w Boga, jak i wyrazem patriotyzmu. Dziś przyszedł czas na doświadczanie osobistych z Nim relacji, indywidualnego spotkania z Jego mocą i głoszenie wierności Chrystusowi każdego dnia - powiedział proboszcz.

Po Mszy św. procesja eucharystyczna ruszyła ulicą Ofiar Katynia do kościoła Jana Pawła II. Ciągnęła się na przestrzeni kilkuset metrów. Wśród jej uczestników dużo było dziewcząt w komunijnych strojach rozsypujących kwiaty oraz chłopców z dzwoneczkami. Na czele pochodu szli Rycerze Kolumba.