Błogosławieństwo ceremoniarzy i animatorów

ks. Tomasz Lis

publikacja 02.06.2015 23:10

W kościele seminaryjnym pw. Św. Michała Archanioła w Sandomierzu odbyło się błogosławieństwo nowych ceremoniarzy i animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Na ich parafialną posługę pobłogosławił im bp senior Edward Frankowski.

Obrzęd nałożenia krzyża animatora Obrzęd nałożenia krzyża animatora
Ceremonii przewodniczył bp E. Frankowski
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Do parafialnej posługi pośród zastępów ministranckich zostali posłani nowi animatorzy i ceremoniarze. Do grona ceremoniarzy p[parafialnej liturgii zostało dołączonych 60 nowych młodych chłopców zaś posługę animatora ministrantów rozpocznie pełnić nowych 16 ministrantów.

W czasie Eucharystii bp E. Frankowski odmówił nad młodymi posługującymi następującą specjalną modlitwę. - Boże Ojcze Wszechmogący, który przez wieki wybierałeś ludzi do różnych zadań apostolskich, napełnij te sługi Twoje, łaską gorliwości o chwałę Bożą i o dobro Kościoła Chrystusowego, aby z wiarą, nadzieją i miłością służyli Tobie w zgromadzeniu wiernych – modlił się biskup. Nowi posługujący ukończyli trwający rok formacyjny. Nowo ustanowieni, przyjęli krzyże im odpowiadające i otrzymali świadectwa potwierdzające włączenie ich do grona animatorów lub ceremoniarzy.