Dla rodziny

ks. Tomasz Lis

publikacja 28.05.2015 23:06

Powstałe kilka lat temu KCPR służą pomocom rodzinom znajdującym się w trudnych sytuacjach. Podczas dyżurów swoją pomoc oferują: prawnicy, psychologowie, lekarze i pracownicy społeczni.

Spotkanie centrów pomocy rodzinie Spotkanie centrów pomocy rodzinie
Archiwum prywatne

Coroczne spotkanie KCPR odbyło się w Ożarowie w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin. Celem tego spotkania było podziękowanie wszystkim wolontariuszom za podejmowaną pomoc rodzinie w dekanatach naszej diecezji oraz wskazanie nowych sposobów wspierania rodzin pozostających w kryzysach. Spotkanie rozpoczął ks. Stanisław Szczerek, kustosz sanktuarium witając przybyłych i zachęcając ich do zwierzenia pracy centrów maryjnej opiece. Gościem spotkania a zarazem prowadzącym wykład był ks. Stefan Ceberek, który oprócz wykładu przybliżył zebranym świadectwa cudownych uzdrowień i nawróceń w pracy z małżeństwami rodzinami.

Wspólnej modlitwie Mszy św. przewodniczył ks. Jerzy Dąbek, wikariusz generalny. Podsumowując spotkanie ks. Wiesław Surma, dyr. Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin wskazał na potrzebę podejmowania stałej pomocy rodzinie czy to poprzez konkretny czyn, poradę czy pomoc duchową. Przypomniał również nie tylko o wyzwaniach zbliżającego się Roku Rodziny w naszej diecezji, ale również wskazał na szczególną okazję do włączania się w szeroko rozumianą pomoc małżeństwu i rodzinie.