Razem na ŚDM

ks. Tomasz Lis

publikacja 17.05.2015 19:14

Blisko 150 parafialnych liderów wolontariuszy spotkało się, by podsumować prowadzone przygotowania i nakreślić plan pracy na nadchodzące miesiące. Nie zabrakło również wspólnej zabawy integracyjnej.

Spotkanie liderów wolontariatu Spotkanie liderów wolontariatu
Przygotowania do ŚDM
ks. Damian

Spotkanie odpowiedzialnych za tworzenie grup wolontariuszy w parafiach gdzie przybędą pielgrzymi na Światowe Dni Młodzieży rozpoczęła wspólna Msza św., której przewodniczył ks. Marek Kumór, diecezjalny koordynator ŚDM.

Podczas kazania ks. Tadeusz Janda zachęcał do budowania wspólnoty pomiędzy poszczególnymi grupami wolontariatu i zaznaczył, że we wszystkich działaniach młodzi maja kierować się wspólnym celem, jakim jest przyjaźń z Chrystusem.

Drugą część spotkania rozpoczęły tańce i wspólnotowe zabawy.

- Podzieleni na grupy o biblijnych nazwach, udaliśmy się w teren do pobliskiego lasu, aby sprawdzić się w roli odkrywców ŚDM, a to wszystko, by się lepiej poznać - podkreślała jedna z wolontariuszek.

Następnie było wspólne grillowanie. W wolnej chwili można również było wspomóc akcję „Bilet dla brata”, do czego zachęcał ks. Marcin Świeboda wraz z zaangażowaną w akcję młodzieżą.

- Wspólnie spędzony czas zmotywował nas do dalszych działań w naszej diecezji, czemu towarzyszyć ma przede wszystkim modlitwa, postawa służby i otwarcia się na drugiego człowieka - podkreślała Natalia Bełz.