Okazali serce

Andrzej Capiga

publikacja 05.05.2015 08:03

Blisko 6,9 tys. zł zebrali wolontariusze akcji „Stalowa Wola dla Serca” podczas publicznej zbiórki pieniędzy 3 maja na ulicach hutniczego miasta.

Stalowa dla serca Stalowa dla serca
Ratownicy uczyli posługiwać się defibrylatorem
Philipp Zalewski

- To oznacza, że – jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – w czerwcu, w Stalowej Woli zamontowany zostanie nowy, zewnętrzny defibrylator AED. Zebrana kwota pozwoli na zakup samego urządzenia, natomiast dodatkowe elementy, niezbędne do umieszczenia go w przestrzeni publicznej, takie jak,  moduł GPS (informujący o stanie baterii, oraz o ewentualnym użyciu) czy zewnętrzna, podgrzewana szafka zostaną zakupione z pieniędzy pozyskanych z zewnątrz przez stowarzyszenie -  powiedział Philipp Zalewski ze Stowarzyszenia Grupa Inicjatyw Twórczych, organizatora całego przedsięwzięcia.

Defibrylator AED zostanie prawdopodobnie umieszczony w pobliżu stalowowolskiej hali targowej. Lokalizacja zostanie jednak dokładnie przeanalizowana w oparciu o dane powiatowego szpitala i uwzględni miejsca, w których najczęściej dochodzi do przypadków nagłego zatrzymania krążenia.