Patrzcie na krzyż i myślcie o Jezusie

ks. Tomasz Lis

publikacja 27.04.2015 19:23

- Drodzy młodzi, patrzcie na ten krzyż i myślcie o Jezusie. W szkole wiary najważniejsza jest jedność z Chrystusem. Wiara rozpalona w waszych sercach niech promieniuje na świat – podkreślał biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Zawierzenie młodych Zawierzenie młodych
Peregrynacja symboli w Majdanie Królewskim
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W poniedziałkowy poranek symbole ŚDM-u wyruszyły z Raniżowa, gdzie wierni czuwali przy nich w niedzielne popołudnie i wieczór. Po drodze do parafii Majdan Królewski samochód kaplica zatrzymywał się w kilku parafiach, gdzie młodzi i wierni mieli okazję do adoracji i modlitwy przy krzyżu i maryjnej ikonie.

Na wspólne dekanalne spotkanie w świątyni w Majdanie Królewski przybyła młodzież z okolicznych szkół, grup i stowarzyszeń duszpasterskich oraz liczni parafianie. Wspólnej Eucharystii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Podczas kazania ks. Dariusz Jargieło zachęcał młodych do odkrycia duchowego znaczenia krzyża, jako znaku wewnętrznej mocy i nadziei. Na zakończenie wspólnej modlitwy bp Krzysztof Nitkiewicz przypomniał młodym o postaci ks. kard. Adama Kozłowieckiego, wielkiego misjonarza Afryki, który jak każdy misjonarz, wyruszał na swoją posługę misyjną właśnie z krzyżem na piersi. Biskup przywołał także postać bł. karmelitanki Marii od Jezusa Ukrzyżowanego zwanej „Małą Arabką”, do której podczas jednej z wizji Pan Jezus powiedział: „Patrz na mnie i myśl o mnie. To wystarczy”. – Również i wy, drodzy młodzi, patrzcie na ten krzyż i myślcie o Jezusie. W szkole wiary najważniejsza jest jedność z Chrystusem. Wiara rozpalona w waszych sercach niech promieniuje na świat – podkreślał biskup.

Następnie zgromadzeni mieli czas na wspólnotową i indywidualną adorację symboli, która zakończyła wspólna modlitwa Koronki do Miłosierdzia Bożego.