Lubaczów górą

Andrzej Capiga

publikacja 27.04.2015 12:04

14 drużyn wystartowało w XXXVIII edycji ogólnopolskich zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”, które odbyły się RCEZ w Nisku.

Sprawni jak żółnierze Sprawni jak żółnierze
Zwycięska ekipa z Lubaczowa
Archiwum szkoły

Byli to chłopcy (9 drużyn) i dziewczęta (5 zespołów) reprezentujący szkoły ponadgimnazjalne z Tarnobrzega, Lubaczowa, Stalowej Woli, Kolbuszowej i Niska. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach: bieg na orientację, rzut granatem, strzelanie, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz  w teście sprawnościowym. Wśród dziewcząt wygrała Jolanta Cencora (ZS w Lubaczowie) a grupie chłopców bezkonkurencyjny okazał Rafał Rawski (ZS w Lubaczowie). Klasyfikację zespołową wygrał ZS w Lubaczowie (chłopcy) i ZSP nr 2 ze Stalowej Woli (dziewczęta).

Zawody „Sprawni jak żołnierze” zorganizowali wspólnie powiat niżański, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzki Sztab Wojskowy, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 3 Batalion Inżynieryjny w Nisku i Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie. Nagrody wręczali starosta niżański Robert Bednarz, specjalista ds. obronnych w Kuratorium Światy w Rzeszowie Robert Zygmunt oraz dyrektor RCEZ w Nisku Marcin Pilarski.