Siatkarski horror w Ostrowcu

ks. Tomasz Lis

publikacja 27.04.2015 00:01

Po pełnym emocji spotkaniu siatkarki KSZO Ostrowiec zwyciężyły 3:1 z drużyną z Bydgoszczy w rozgrywkach play-off Oreln Ligi.

Cenne zwycięstwo siatkarek KSZO Cenne zwycięstwo siatkarek KSZO
Pokonały ekipę z Bydgoszczy
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W kolejnej rundzie rozgrywek play-off Orlen Ligi drużyna KSZO Ostrowiec już po raz drugi spotkała się z ekipą Pałac Bydgoszcz. W pierwszej dwu meczowej konfrontacji lepsze okazały się siatkarki z Bydgoszczy, które dwumecz rozstrzygnęły w „złotym secie”.

Tym razem los zetknął obie drużyny w walce o miejsca 9-12 w tabeli siatkarskiej ekstraklasy. Pierwsze spotkanie odbyło się w ostrowieckiej hali. Miejscowe siatkarki zgotowały istny sportowy horror przybyłym kibicom. Początek pierwszego seta był fatalny dla ostrowczanek, które bardzo słabo weszły w spotkanie tracąc z własnych błędów cenne punkty. Obudziły się przy końcówce seta lecz było już za późno i ekipa z Bydgoszczy wygrała 25-21. Drugi set należał do gospodyń. Pewny serwis, przyjęcie i atak sprawiły, że wygrały go 25-19. Trzecia odsłona zaczęła się nie zbyt udanie dla ostrowczanek, które nie unikały błędów i niepotrzebnych strat. Przy stanie 24:19 dla ekipy z Bydgoszczy mało kto wierzył w zwycięstwo ostrowczanek. Jednak charakter drużyny ocenia się po zwycięstwach w sytuacjach niezwyciężonych, co udowodniła ekipa KSZO. Nie tylko wygrała trzeciego seta 26:24 ale i w czwartym wykazała swoją wyższość zwyciężając czwartego seta 25-22. Najlepszą zawodniczką MVP została wybrana Marta Wójcik. Rewanż odbędzie się 30 kwietnia w Bydgoszczy.