Przyjaźń z Obecnym

ks. Tomasz Lis

publikacja 17.04.2015 23:01

Co miesiąc spotykają się, modlą, śpiewają i są razem. Duchowo przygotowują się do nadchodzących Światowych Dni Młodzieży. Takie spotkania odbywają się w ponad trzydziestu kościołach diecezji.

Czuwanie młodych Czuwanie młodych
Duchowe przygotowanie do ŚDM
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W Bazylice katedralnej w Sandomierzu podobnie jak w kilkudziesięciu parafiach diecezji odbyła się Noc Młodych. To inicjatywa duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. W tym miesiącu tematem spotkania była Eucharystia jako spotkanie z Chrystusem obecnym. – W naszym kolejnym spotkaniu chcemy powrócić do docenienia daru obecności Chrystusa w sakramencie Eucharystii. On Zmartwychwstały jest z nami i to jest przepiękna prawda w którą mamy uwierzyć na nowo. Dzisiejsze spotkanie poświęcamy adoracji Najświętszego Sakramentu, modląc się o dobre owoce przeżycia nawiedzenia symboli ŚDM, krzyża i ikony maryjnej. W spotkanie wpisany jest także czas medytacji Pisma świętego i wspólne śpiewy uwielbienia. Noce Młodych są zaplanowane na cały rok, odbywają się w każdy trzeci piętek miesiąca. Rozpoczynają o godz. 19.30 – podkreślał ks. Marek Bednarz.

Spotkania modlitewne młodych odbyły się w parafiach: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski -  Św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski - św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko Św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec Św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz – Katedra, Stalowa Wola MB Królowej Polski, Staszów św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba Podwyższenia Krzyża, Tarnobrzeg św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy.