Zakupy dla bliźniego

ks. Tomasz Lis

publikacja 14.03.2015 23:36

Przez dwa dni blisko dwustu wolontariuszy prowadziło zbiórkę żywności w ponad trzydziestu sklepach w Sandomierzu, Tarnobrzegu, Gorzycach, Stalowej Woli i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wolontariusze podczas akcji Wolontariusze podczas akcji
Świąteczna Zbiórka Żywności
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Przez dwa dni wolontariusze kwestowali w dużych sklepach zbierając produkty żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

- W tym roku po raz kolejny dzięki wolontariuszom ze Szkolnych Kół Caritas została zorganizowana przez Caritas Diecezji Świąteczna Zbiórka Żywności. Młodzi ludzie poświęcili swój wolny czas z myślą o tych którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Wykorzystali swoje talenty, dary i umiejętności do zachęcenia innych, aby być dobrym i podzielić się z tymi których nie stać na zrobienie zakupów - mówił ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Z zebranych produktów żywnościowych powstaną wielkanocne paczki dla ubogich. - Ludzie przeważnie przekazywali makaron, mąkę, kaszę, ryż, olej i herbatę - powiedziała nam Agata, jedna z wolontariuszek.

Jest to akcja Caritas o wieloletniej tradycji, której tegoroczne hasło brzmi: „Tak, pomagam”. Podczas zbiórki wszyscy chętni robiący zakupy w dużych sklepach spożywczych mogli przekazać na rzecz ubogich produkty spożywcze o przedłużonej trwałości. - Skoro są potrzebujący, to nie sposób być obojętnym, zawsze pomagam jeżeli tylko mam taką okazję - powiedziała jedna z kobiet wspomagająca produktami dobroczynną akcję.

Z zebranych produktów wolontariusze Caritas przygotują paczki żywnościowe, które następnie zostaną przekazywane osobom ubogim. - Dzięki tym młodym ludziom posiadającym entuzjazm, wyobraźnię miłosierdzia mogliśmy zebrać w sklepach odpowiednią ilość art. spożywczych z których w najbliższych dniach zorganizujemy świąteczna pomoc dla rodzin które ze względu na trudną sytuację życiową sami tego uczynić nie mogą. Wyrażamy wielką wdzięczność wolontariuszom oraz wszystkim ludziom dobrej woli i wrażliwego serca którzy nas wspierają w tych dniach w tej ważnej  inicjatywie - dodał ks. B. Pitucha.

O wielkości paczki przeznaczonej dla danej rodziny zadecyduje ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Paczki będą wydawane w dniach od 26 do 27 marca w siedzibie Caritas w Sandomierzu przy ulicy Opatowskiej. Świąteczna pomoc ubogim i potrzebującym to stały i powtarzający się element działalności Caritas, która pragnie wspomóc rodziny na czas  Wielkanocny.