Gwiaździsta Droga

Piotr Duma

publikacja 22.02.2015 10:44

Kilkuset mieszkańców z pięciu tarnobrzeskich parafii uczestniczyło w szczególnym "marszu gwiaździstym".

Gwiaździsta Droga Dominikańską Drogę Krzyżową poprowadził o. Janusz Skęczek OP Piotr Duma

Po wieczornych Mszach św. z kościołów pw.: św. Barbary, Chrystusa Króla, Miłosierdzia Bożego, Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyruszyli wierni, by – podążając ulicami Tarnobrzega do figury Serca Pana Jezusa – rozważać mękę Chrystusa i przepraszać za grzechy wynikające z alkoholizmu. Gwiaździsta Droga Krzyżowa wpisuje się bowiem w obchody Tarnobrzeskich Dni Trzeźwości, których głównym akordem jest wspólna modlitwa przebłagalna i zwierzenie miasta przy figurze Serca Pana Jezusa, gdzie przed laty ówczesny prezydent Tarnobrzega Stanisław Żwiruk obwołał Chrystusa Królem.

W oczekiwaniu na wszystkie grupy zgromadzeni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Michał Józefczyk.

– Uświadamiając sobie, że wiara jest łaską Bożą, Jego nieskończonej do nas miłości, nie wolno nam lekceważyć zagrożeń powodujących jej utratę – mówił dziekan dekanatu tarnobrzeskiego ks. Adam Marek w modlitwie przebłagalnej. – W tym roku prosimy Cię, Panie, pojednaj zwaśnionych, daj miłość tym, którzy nienawidzą, przywróć sprawiedliwość tam, gdzie jest niesprawiedliwość, daj przebaczenie tym, którzy przebaczyć nie potrafią, przywrócić życie w miejscach, gdzie włada śmierć, daj wolność zniewolonym. Niechaj Twoje błogosławieństwo spocznie na nas, tu obecnych, niech rozleje się na całe to miasto, oddane Twemu królowaniu.

Wspólną modlitwę zakończyło odśpiewanie pieśni „Boże, coś Polskę”.