Stacyjne Drogi Krzyżowe

ks. Tomasz Lis

publikacja 21.02.2015 13:15

Podczas całego Wielkiego Postu w Sandomierzu, Tarnobrzegu i Ostrowcu Świętokrzyskim będą odprawiane stacyjne Drogi Krzyżowe w kolejnych świątyniach.

Stacyjne Drogi Krzyżowe Stacyjne Drogi Krzyżowe
Pasyjne nabożeństwo w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

W pierwszy piątek Wielkiego Postu rozpoczęto pasyjne nabożeństwa stacyjnych Dróg Krzyżowych. Te wielkopostne spotkania modlitewne zostały zapoczątkowane kilka lata temu przez bp. Krzysztofa Nitkiewicza na wzór rzymskich nabożeństw pasyjnych. Podobnie, jak w ubiegłym roku, nabożeństwa stacyjne sprawowane będą w poszczególnych miastach diecezji. Pierwszym sandomierskim kościołem stacyjnym była świątynia pw. Chrystusa Króla Wszechświata. Droga Krzyżowa zgromadziła wielu wiernych z całego miasta, kapłanów, wspólnotę seminaryjną oraz osoby zakonne.

Rozważania pierwszej stacyjnej Drogi Krzyżowej dotyczyły Bożej miłości, wyrażonej w ofiarowaniu się Bożego Syna za grzechy człowieka. – Tematem przewodnim jest hasło: „Miłość, która zaskakuje”. Chcemy przybliżyć poprzez nasze rozważania potrzebę wynagrodzenia Bogu za Jego miłość oraz pobudzić nasze serca do odnajdowania miłości Boga w drugim człowieku. Rozważania uzupełniają slajdy z filmu „Pasja” – powiedział ks. Artur, pallotyn odpowiedzialny za organizację wspólnej modlitwy Sandomierzu.