Wytańczone i wyśpiewane jasełka

ks. Tomasz Lis

publikacja 21.01.2015 18:30

"Narodziła się miłość" - pod takim tytułem w sandomierskim Centrum Rekreacji odbył się koncert noworoczny w wykonaniu Szkolnego Zespołu Tańca Ludowego "Sędomir", działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Sandomierzu.

Poetycko-muzyczny spektakl Poetycko-muzyczny spektakl
Jasełka w Centrum Rekreacji
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Młodzi artyści pod kierunkiem swoich wychowawców i nauczycieli przygotowali ciekawy program jasełkowy w którym znalazły się skoczne tańce ludowe oraz najpopularniejsze kolędy i pastorałki.

- Pierwsza cześć jest liryczna. To w niej dzieci przybliżają wiersze mówiące o tajemnicy Bożego. Druga cześć zawiera polskie tańce ludowe wplecione w opowieść wędrówki dzieci do betlejemskiego żłóbka. Takie jasełka urządzamy już od piętnastu lat. Jest to nasz noworoczny koncert w którym w tym roku występuje ponad osiemdziesięciu uczniów - mówiła Halina Miłek.

Przedstawienie wraz ze szkolnym zespołem tanecznym przygotowały: Edyta Ciżyńska, Elżbieta Grazda, Halina Miłek, Anita Fularska oraz choreograf Lucyna Brodowska.

Podczas koncertu młodzi artyści wykazali się nie tylko znakomitym talentem wokalnym, ale także doskonałymi umiejętnościami tanecznymi. Zgromadzeni widzowie doceniając ogrom pracy włożony w przygotowanie tak ciekawego widowiska nagrodzili twórców i wykonawców gromkimi brawami.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Grzegorz Socha, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu, który podziękował młodym artystom za doskonały występ oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację.

W koncercie wzięli udział przedstawiciele sandomierskiego samorządu, duchowieństwa, lokalnych instytucji oraz licznie przybyłe rodziny małych artystów.