Nie tylko dla żeglarzy

Piotr Duma

publikacja 19.01.2015 11:07

Już czwarty raz w kościele pw. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu został zorganizowany koncert zespołu szantowego, który oprócz typowej dla siebie muzyki wykonywał tradycyjne polskie kolędy.

Nie tylko dla żeglarzy W kościele zabrzmiały szanty i kolędy Piotr Duma

W tym roku, na specjalnie zbudowanej scenie przy ołtarzu, w ramach „Koncertu kolęd dla żeglarzy i nie tylko...” wystąpił śląski zespół „Poszedłem na dziób”.

Zespół podzielił swój występ na dwie części. W pierwszej zaprezentował kolędy, zarówno te tradycyjne, jak i pastorałki własnego autorstwa. Natomiast w części drugiej zagrał utwory, jakie wykonuje podczas koncertów, czyli szanty.

Gospodarz parafii, ks. kan. Adam Marek zauważył, że na „żeglarskie kolędowanie” z roku na rok przychodzi coraz więcej słuchaczy. – Obecność tylu osób oraz radość i zadowolenie, które z nich promieniuje, stanowi zachętę, żeby każdego roku takie koncerty organizować. Poza tym trzeba wspomnieć, że w miejscu obecnego kościoła był kiedyś Młodzieżowy Dom Kultury, można więc powiedzieć, że jesteśmy kontynuatorami tradycji dobrej i wartościowej sztuki – mówił ks. Adam Marek.

Tadeusz Gospodarczyk, pomysłodawca koncertów, dodał: – Cieszę się, że z każdym rokiem, na koncertach pojawiają się nowi widzowie. I chcę wierzyć, że będzie to już cykliczna impreza, która na stałe wejdzie do kalendarza wydarzeń kulturalnych miasta.