Budowniczowie Królestwa Bożego

ks. Tomasz Lis

publikacja 23.11.2014 12:53

- Chrystus oczekuje od was czegoś więcej. Powinniście poczuć się odpowiedzialni za wasze parafie i środowiska, w których żyjecie, uczycie się i pracujecie. Macie nie tylko myśleć zgodnie z duchem Ewangelii, ale podejmować w tym duchu konkretne inicjatywy - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do młodych.

Młodzi złożyli przyrzeczenia Młodzi złożyli przyrzeczenia
Święto KSM i Akcji Katolickiej
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej spotkali się na wspólnej Eucharystii, podczas której w szeregi stowarzyszeń przyjęto nowych członków.

Do grona KSM przystąpiło 12 młodych, zaś w szeregi Akcji Katolickiej - 32 osoby. Przed złożeniem ślubowania osoby te uczestniczyły w spotkaniach formacyjnych oraz w rekolekcyjnych dniach skupienia.

Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla w bazylice katedralnej przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Młodym towarzyszyli ich parafialni duszpasterze koncelebrując Mszę św. w bazylice katedralnej.

- Przynależność do ruchów i stowarzyszeń kościelnych daje możliwość pogłębienia formacji religijnej i zdobycia prawdziwych przyjaciół. Pozwala także uniknąć wielu współczesnych zagrożeń, które mogą zrujnować życie. To dużo i mało. Chrystus oczekuje od was czegoś więcej. Powinniście poczuć się odpowiedzialni za wasze parafie i środowiska, w których żyjecie, uczycie się i pracujecie. Macie nie tylko myśleć zgodnie z duchem Ewangelii, ale podejmować w tym duchu konkretne inicjatywy. Jesteśmy wszyscy budowniczymi Królestwa Bożego, każdy zgodnie ze swoim powołaniem i nikogo nie da się w tym dziele zastąpić - mówił do członków KSM i Akcji Katolickiej bp K. Nitkiewicz.

Po homilii nowi członkowie KSM odśpiewali hymn stowarzyszenia i złożyli przyrzeczenie, potem wszyscy obecni ślubowali wierność Bogu i Kościołowi. Odnowili też zawierzenie Chrystusowi Królowi.

Po Mszy świętej wręczono odznaki i legitymacje nowym członkom Akcji Katolickiej i KSM.