Czekają na ŚDM

ks. Tomasz Lis

publikacja 28.10.2014 19:08

Piosenka "Zaufaj Panu już dziś" stała się podkładem muzycznym do filmiku, w którym parafianie i studenci promują spotkanie młodych w Krakowie.

Parafianie zapraszają młodych Parafianie zapraszają młodych
Klip o ŚDM w Krakowie
Archiwum parafii

Choć od samego wydarzenia dzieli nas prawie dwa lata już teraz w Stalowej Woli zdecydowano o nagraniu klipu promującego Światowe Dni Młodych.

- Dzięki temu filmikowi chcemy przybliżyć ideę tych dni mieszkańcom miasta - podkreślił ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz parafii.

Nagranie zrealizowano w parafii pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli przy udziale parafian, studentów KUL oraz przyjaciół. Łącznie czynnie zaangażowanych było prawie sto pięćdziesiąt osób.

Klip nagrywany był w kilkunastu częściach parafii m.in.: w parku jordanowskim, campusie uniwersyteckim, stacji PKP czy na balkonach blokowych.

- Wszyscy chętnie i mocno się w to zaangażowali, co widać na klipie - dodaje ks. M. Kozłowski.

Jak podkreśla proboszcz, motywacją do realizacji takiej inicjatywy było przygotowanie mieszkańców do przyjęcia gości z całego świata.

- W Stalowej Woli mamy przyjąć około siedemset osób. Dlatego chcieliśmy pokazać naszą wspólnotę oczekującą na młodych z całego świata a jednocześnie integrującą się we wspólnym działaniu. Jednocześnie jest to promocja naszej parafii i miasta w którym żyjemy – dodaje proboszcz.

Przy nagraniu wykorzystano piosenkę z repertuaru Magdy Anioł „Zaufaj Panu już dziś”, która powstała przy okazji papieskiej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 r.

Stalowa Wola czeka na ŚDM Kraków 2016
Parafia pw. św. Jana Pawła II w Stalowej Woli