Miejcie patrona w sercu

Andrzej Capiga

publikacja 16.10.2014 14:40

Dzień Papieski w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pysznicy.

Dzień Papieski Dzień Papieski
Pierwszoklasiści zostali przyjęci do szkolnej społeczności
Andrzej Capiga /Foto Gość

W Zespole Szkół w Pysznicy, który nosi imię Jana Pawła II Papieski Dzień połączono z pasowaniem pierwszoklasistów zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum. - Jest to święto szkoły. Zawsze zaczynamy je od Eucharystii w parafialnym kościele. Potem jest pasowanie na uczniów pierwszych klas. Nowością w tym roku jest promocja uczniowskich talentów. Będzie to nasz skromny hołd Ojcu Świętemu. Wśród naszej zdolnej młodzieży wybraliśmy tych, którzy potrafią się dobrze zaprezentować w sporcie, tańcu, poezji czy też śpiewie. Z reguły są to ciche, spokojne osoby a naszym zadaniem jest je wesprzeć – powiedział Władysław Szpunar, dyrektor ZS w Pysznicy.

W holu szkoły urządzono wystawę plastyczną z okazji XIV Ogólnopolskiego Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”.

Przed szkolną galą młodzież wraz z nauczycielami uczestniczyła w Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jana Chrzciciela w Pysznicy. Przewodniczył jej i słowo Boże wygłosił ks. Tomasz Kopeć. - Wpatrując się w postać waszego patrona św. Jana Pawła II  starajcie się w całym swoim życiu postępować tak jak On. Byście nie tylko głosili Jego naukę ustami, ale także mieli ją w sercu. Wasz patron ukochał cały nasz naród a w szczególności dzieci i młodzież , w których pokładał swoją nadzieję – podkreślił ks. Tomasz.