Sobotni wieczór uwielbienia

ks. Tomasz Lis

publikacja 21.09.2014 01:44

- Jeszcze nigdy nie byłam na takim spotkaniu. Nie mam słów, aby opisać koncert oraz wieczór uwielbienia. Byliśmy razem, skupieni, rozmodleni, napełnieni mocą obecności Chrystusa. Ten wieczór zostanie w mojej pamięci - zapewnia Anita z Tarnobrzega.

Adoracja eucharystyczna na sandomierskim Rynku Adoracja eucharystyczna na sandomierskim Rynku
Dni Młodych w Sandomierzu
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Wieczór drugiego Dnia Młodych upłynął na spotkaniu na sandomierskim Starym Rynku.

Rozpoczął go koncert zespołu „TGD”, który nie tylko scalił na nowo wspólnotę przybyłą na sandomierskie spotkanie, ale także wprowadził w klimat wspólnej modlitwy, świadectwa i uwielbienia Boga.

Podsumowaniem dnia była adoracja Najświętszego Sakramentu na Starym Rynku oraz wieczór uwielbienia. Grupa muzyczna „Oremus” poprowadziła wspólną modlitwę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie oraz podsumowała wspólne spotkanie pieśniami uwielbienia Pana.

Na zakończenie wspólnej adoracji zebraną młodzież pobłogosławił bp Edward Frankowski.

- Ten wieczór mam nadzieję odmieni nasz Sandomierz. Jeszcze nigdy tylu młodych ludzi nie widziałem z zapalonymi świecami na kolanach przed Chrystusem. To daje dużo do myślenia - mówił z przejęciem jeden z mieszkańców Sandomierza.

Podsumowanie adoracji oraz wspólnotowe śpiewy młodych pielgrzymów zbiegły się ze zwycięskim meczem polskiej drużyny w półfinale mistrzostw świata w męskiej siatkówce.

Gdy z pobliskich klubów słychać było: ostatni, ostatni, młodzi śpiewali dla Jezusa, „stawajmy przed obliczem Pana, wielbiąc Go”. Wspólny wieczór zakończył Apel Jasnogórski.

Wieczór uwielbienia
Tomasz Lis