Z modlitwą i zabawą

Andrzej Capiga

publikacja 25.06.2014 12:30

Wielki Piknik w parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli podsumował roczną pracę parafialnych wspólnot.

Wielki Piknik Wielki Piknik
Proboszcz hojną ręką rozdawał łakocie
ks. Tadeusz Janda

Uczestniczyły w nim dzieci i młodzież, zrzeszone w grupach działających przy parafii. Do dziękczynienia i zabawy zaproszeni zostali także ich rodzice. W świątyni zjawili się więc ministranci, lektorzy, kandydaci na ministrantów, zuchy, harcerze i harcerze starsi ze Szczepu Harcerskiego ZHP "Feniks", oaza dziecięca i młodzieżowa oraz dziewczynki ze scholi dziecięcej "Słoneczka Bożej Opatrzności".

– Uczestnicząc w nabożeństwie do Serca Jezusowego, procesji wokół kościoła oraz Eucharystii, dziękowali Bogu za miniony rok formacji. Proboszcz ks. Krzysztof Kida podziękował księżom wikariuszom i osobom świeckim za zaangażowanie w prowadzenie poszczególnych grup. Każde z ponad 200 dzieci i młodzieży, zrzeszonych w poszczególnych wspólnotach, otrzymało pamiątkowy dyplom – powiedział ks. Kamil Dziurdź.

Potem przyszedł czas na zabawę na placu przy kościele. Przybyli, rozłożeni na kocach i karimatach, mogli w piknikowym klimacie skosztować domowych wypieków, lodów i innych smakołyków. Młodzież oazowa animowała wspólne zabawy i gry integracyjne. Rodzinne świętowanie zakończył śpiew Apelu Jasnogórskiego.