Coś dla ducha i ciała

Andrzej Capiga

publikacja 08.06.2014 19:11

Patriotyczna impreza "Zbydniów - nasza mała ojczyzna" zgromadziła tłumy mieszkańców gminy Zaleszany oraz stalowowolskiego powiatu.

Mała ojczyzna Mała ojczyzna
Gwardia Narodowa z Majdanu Zbydniowskiego
Andrzej Capiga /GN

- Jest to okazja do tworzenia historii opartej na wspólnym działaniu, na podejmowaniu wspólnych wyzwań dla pomnażania dobra. Dlatego też ważnym aspektem przedsięwzięcia jest współpraca pomiędzy mieszkańcami reprezentującymi różne instytucje i organizacje  dla prawidłowego rozwoju naszej miejscowości – wyjaśnił cel imprezy Sebastian Nabrzeski, sekretarz UG w Zaleszanach.

W programie był także finał kulinarnego projektu  „Zasmakuj się w Powiecie Stalowowolskim”. - Realizując w ubiegłym roku projekt „Powiat Stalowowolski od kuchni”, byliśmy zaskoczeni, jak wielkie wywołał on zainteresowanie wśród mieszkańców. Cały nakład folderu z przepisami zniknął nam równie szybko, jak znikały opisane w nim przysmaki podczas finałowej imprezy, na którą zaprosiliśmy mieszkańców do Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Dlatego gdy tylko pojawiła się możliwość zdobycia dofinansowania na kolejną edycję akcji, od razu zabraliśmy się do pracy. Nasz wniosek został dobrze oceniony i otrzymaliśmy 17 tysięcy złotych dofinansowania ze szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej - mówi Tomasz Wosk ze starostwa powiatowego w Stalowej Woli. Wkład własny powiatu to tylko 3 tysiące złotych.

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 15 czerwca br.).