You can sing

ks. Tomasz Lis

publikacja 29.04.2014 19:29

Na scenie Katolickiego Domu Kultury wystąpiło dwudziestu czerech młodych artystów prezentując wysoki poziom muzyczny i leksykalny.

Zwyciężczyni konkursu wśród gimnazjalistów Zwyciężczyni konkursu wśród gimnazjalistów
Alicja Śmielak z Gimnazjum w Zawichoście
ks. Tomasz Lis/ GN

Coroczny festiwal gromadzi coraz więcej młodych z szkół Sandomierza i okolic, którzy chcą zaprezentować nie tylko talenty muzyczne, ale także umiejętności językowe. Sami uczestnicy podkreślali, że udział w imprezie to dla nich nie tylko okazja do zaprezentowania się publiczności, ale również do popracowania nad angielskim. Zgromadzona publiczność składająca się w większości z ich kolegów i znajomych mogła wysłuchać szerokiego repertuaru przygotowanych utworów, które oscylowały od sentymentalnych ballad po ostrzejsze, rockowe utwory. Młodych artystów oceniało jury, w skład którego wchodzili muzycy i angliści. - Jury bierze pod uwagę stronę językową, jak również artystyczną i samo wykonawstwo wokalne i ekspresję występujących. Poziom jest wysoki. Obserwujemy, że młodzież coraz staranniej przygotowuje się do występów – podkreślił Roman Ryński, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu, pomysłodawca imprezy.

Niektórym wykonawcom towarzyszyły zespoły muzyczne. Wielu młodych artystów podkreślało, że w przygotowaniach pomagali im nauczyciele jeżyka angielskiego lub profesjonalni lektorzy.
Zwycięzcami w kategorii gimnazjów zostali: Alicja Śmielak z Gimnazjum w Zawichoście, drugie miejsce zajęła Emilia Lichocka z Gimnazjum Katolickiego w Sandomierzu, trzecie Paulina Sierant z Gimnazjum w Klimontowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych kolejne miejsca zajęli: Katarzyna Góra z I LO Collegium Gostomianum w Sandomierzu, Paulina Potocka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Klimontowa i Dominika Bakalarska - Ponadgimanzjalny Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu. Nagrodę publiczności wręczono Klaudii Zdybek z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, multimedialne oraz kursy językowe.
W czasie festiwalu z recitalem wystąpił brytyjski wokalista i gitarzysta, lider zespołu LAPd Liam MacMhurri. Jeden utwór muzyk zaśpiewał razem z uczniami. Organizatorem festiwalu było II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu.