Nie ma lepszego od Jana Pawła II!

ks. Tomasz Lis

publikacja 28.04.2014 23:44

Pełne emocji, wzruszeń i humoru przedstawienie obejrzeli mieszkańcy Klimontowa w niedzielne popołudnie. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury odbył się wyjątkowy spektakl „Droga do świętości” w wykonaniu młodzieży klimontowskiego gimnazjum i dzieci z Przedszkola Sióstr im. Jezus.

Papieski spektakl w Klimontowie Papieski spektakl w Klimontowie
Przyjaciele opowiadali o papieżu
Marcin Jarosz

Scenografią dla poszczególnych scen była zaaranżowana sala kawiarniana. Przy stolikach siedzieli „przyjaciele” papieża, którzy zebranych na widowni przenosili w miejsca ulubione przez papieża. Były zatem Wadowice – gdzie wszystko się zaczęło, były też górskie szlaki i scena teatru. Nie zabrakło najważniejszych słów, które papież wygłosił do rodaków.

Przed sceną popis śpiewu i tańca dały przedszkolaki z Przedszkola Sióstr im. Jezus, które papieskie spotkanie rozpoczęły od głośnego „Nie ma lepszego, od Jana Pawła II-go!”. Tego popołudnia publiczność wysłuchała jeszcze piosenki o ukochanych papieskich Wadowicach oraz „Barkę”. Finałem spotkania było wspólne śpiewanie o tym, że każdy może świętym być. W ten sposób opowiedziano historię naszego rodaka – świętego Jana Pawła II od momentu narodzin aż po kres ziemskiej drogi.

Zarówno pomysł jak i wykonanie zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami. Słowa podziękowania padły pod adresem zarówno wykonawców jak również osób, które przygotowały scenografię i elementy artystyczne. Organizatorem spektaklu „Droga do świętości” z okazji kanonizacji Jana Pawła II było Przedszkole Sióstr im. Jezus, Gminny Ośrodek Kultury oraz młodzież Gimnazjum im. papieża Jana Pawła II w Klimontowie.