Studencka iskra

ks. Tomasz Lis

publikacja 02.05.2014 00:00

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia oprócz finansowej pomocy daje wiele możliwości. Przede wszystkim możliwości rozwoju do czego sama zachęca przez udział we wszelkiego rodzaju aktywnościach społecznych, wolontariatach. Po przez to stypendyści mogą także odwdzięczyć się za pomoc daną nam od ludzi.

Dorota i Aleksandra Chamerskie Dorota i Aleksandra Chamerskie
Stypendystki Fundacji Nowego Tysiąclecia
Ks. Tomasz Lis /GN

Wspólnota akademicka Rzeszów liczy w tym roku trzydziestu czterech stypendystów. Oprócz spotkań formacyjnych organizowanych co miesiąc przez księga koordynatora Janusza Podlaszczaka oraz szefową wspólnoty, spotykamy się przede wszystkim na najważniejszym dniu każdego stypendysty czyli na Dniu Papieskim. W Rzeszowie stypendyści wraz z pomocą KSU „Pod Dzidą” oraz zwykłych ludzi chcących nam pomóc przygotowują bardzo ciekawy program, w którym każdy rzeszowianin może znaleźć coś dla siebie. Ponadto studenci z Rzeszowa spotykają się na Orszaku trzech Króli czy rekolekcjach wielkopostnych. Ważnym dla nas teraz momentem będzie kanonizacją  papieża Jana Pawła II. Z racji tej uroczystości chcemy się jak najlepiej przygotować. Między innymi wczytujemy się w nauczenie Ojca Świętego oraz umieszczamy najważniejsze dla nas cytaty Jana Pawła II. Również będziemy prowadzić drogę krzyżową wraz z rozważaniami w których będzie słowo papieża.

Z kolei przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia wiernym oraz zbieranie podziękowań, postanowień i próśb do wspólnej Księgi to ogólnopolska akcja, którą na zlecenie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzą stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" oraz członkowie "Stowarzyszenia Absolwentów Dzieła" z okazji ogłoszenia świętym Jana Pawła II. Wydarzenie organizowane jest pod hasłem "Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia".

Przekazanie Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia odbyło się 30 marca w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach podczas uroczystej Eucharystii. Lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia otrzymają prezydent RP Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele organizacji społecznych, służby zdrowia, policji i wojska, mediów, harcerzy, sportowców, przedstawicieli męskiej i żeńskiej konsulty wyższych przełożonych zakonnych i inni. Stypendyści Fundacji zawiozą lampiony z Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia do 20 miast, w których studiują.

Dorota Chamerska, studentka Rzeszów

Koprzywnica