Milionowe transfery

Andrzej Capiga

publikacja 12.02.2014 20:11

Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania otwarto w Stalowej Woli.

Nowoczesność w szkole Nowoczesność w szkole
Maszyny za 7,5 mln zł
Andrzej Capiga / GN

13 mln zł kosztowała realizacja projektu pt. „Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania - Powiat Stalowowolski”. Dzięki tej inwestycji Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli stało się jedną z najnowocześniejszych szkół na Podkarpaciu.

– To niezwykle ważna inwestycja z dwóch powodów. Po pierwsze, podnosi znacznie atrakcyjność szkoły i przyciągnie do niej uczniów, co w dobie niżu demograficznego jest niezwykle ważne. A po drugie, sprawi, że szkoła będzie wypuszczała na rynek pracy absolwentów z ciekawymi i poszukiwanymi przez pracodawców umiejętnościami – podkreślił Robert Fila, starosta stalowowolski .

Inwestycja rozpoczęła się w 2012 roku. Kosztowała ponad 13 mln zł, z czego prawie 7,5 mln zł pochłonęły roboty budowlane, a resztę  wydano na wyposażenie. Aż 85 proc. kosztów inwestycji to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu. Za te pieniądze przebudowana została aula szkolna i warsztaty, dobudowano kotłownię, a w budynku magazynowym uruchomiono lakiernię. Dodatkowo aż 10 laboratoriów zostało lub zostanie w najbliższych dniach wyposażonych w nowoczesny sprzęt, maszyny, urządzenia i oprogramowanie.