Złota piątka

Andrzej Capiga

dodane 09.02.2014 11:46

V konkurs języka angielskiego dla gimnazjalistów.

Konkurs języka angielskiego Konkurs języka angielskiego
Uczestnicy wraz z organizatorami i wicedyrektor szkoły
Andrzej Capiga /GN

W jubileuszowym konkursie uczestniczyło 24 uczniów z Publicznego Gimnazjum w Janowie Lubelskim oraz Gimnazjum w Godziszowie. Konkurs, którego organizatorkami były nauczycielki Beata Mrozowska i Magdalena Wojtowicz, składał się z dwóch etapów, pisemnego i ustnego. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów z najwyższymi wynikami z testu.

– Etap ustny polegał na rozmowie z egzaminatorem na podstawie ustnego maturalnego zestawu egzaminacyjnego. Każdy uczestnik konkursu korzystał z tego samego zestawu. Uczniowie przystępowali do konkursu indywidualnie, tak aby nie informowali się nawzajem o zadaniach. Zgodnie z regulaminem nagrodą dla zwycięzców konkursu (laureatów i finalistów) są dodatkowe punkty przyznane podczas rekrutacji do Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza – powiedziała Beata Mrozowska.

Najlepszą znajomością języka angielskiego wykazała się Magdalena Tomala z Janowa Lubelskiego, która uzyskała 99 punktów na 120 możliwych. Drugie i trzecie miejsca zajęli, odpowiednio, Katarzyna Albiniak  (98/120) oraz  Magdalena Czajkowska i  Michał Robak (97/120) – wszyscy  z Janowa Lubelskiego. W gronie pięciu laureatów znalazła się także Aleksandra Turek (94/120).

– Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas apelu z okazji Dnia Języka Angielskiego w naszym liceum, który odbędzie się 27 lutego w auli szkoły – dodała  Magdalena Wojtowicz.