Zimowisko z atrakcjami

Andrzej Capiga

publikacja 29.01.2014 09:42

W Zakopanem odpoczywali członkowie KSM z diecezji sandomierskiej. Po drodze odwiedzili Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Zimowisko w Zakopanem Zimowisko w Zakopanem
Humory dopisywały wszystkim
Damian Warchoł

Na zimowe ferie w góry wybrała się młodzież  z oddziałów: Krzątka, Lipa, Nowa Dęba, Zaklików, Sarnów, Gościeradów, Tuszów Narodowy oraz młodzież niezrzeszona w KSM z Niska, Nowej Słupi, Kielc oraz Limanowej. W bogatym programie była m.in. wizyta w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie. – Zwiedzając to miejsce mogliśmy jeszcze bardziej przybliżyć sobie sylwetkę przyszłego świętego papieża Jana Pawła II, który jest dla nas bardzo bliski. Następnie w tym jakże niezwykłym miejscu odbyła się Eucharystia, w której uczestniczyliśmy całą grupą – wspomina  Katarzyna Łeptuch, zastępca prezesa KSM diecezji sandomierskiej.  

W Zakopanem natomiast była wycieczka nad Morskie Oko, do Doliny Kościeliskiej,  wyjście na Krupówki no i oczywiście kulig z ogniskiem, podczas którego ks. Marek Kumór, były asystent,otrzymał miły upominek. Prezent  wręczono też obecnemu asystentowi ks. Tomaszowi  Zdybowi, które świętował swoje 30. urodziny. Ostatni dzień zimowiska to Msza św. w  Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.