Aniołek w nagrodę

xmk

publikacja 17.01.2014 09:00

Dekanalny Przegląd Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Dekanalne jasełka Dekanalne jasełka
Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom

 W artystycznych popisach wzięło udział 8 szkół z dekanatu Modliborzyce, a łącznie w role artystów wcieliło się 200 osób. Wyzwanie podjęły zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, jak i młodzież szkoły ponadgimnazjalnej. Artyści przybyli z: ZPO im. Jana Pawła II w Stojeszynie I, ZS w Modliborzycach, ZS im. Jana Pawła II w Potoczku, ZS im. Romualda Traugutta w Potoku Stanach, ZS w Potoku Wielkim, ZS im. Jana Pawła II w Batorzu, SP w Otroczu i ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Organizatorem przeglądu był wikariusz parafii w Potoku Wielkim ks. Mariusz Krasula, dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży, przy współpracy z dyrektorem ZSCKR w Potoczku Dariuszem Wolanem.

Wszystkie występy cechowały się wysokim poziomem artystycznym. Decyzją jury, któremu przewodniczył ks. Eugeniusz Kozłowski, do przeglądu diecezjalnego w Sandomierzu zakwalifikowali się: w kategorii szkół podstawowych - uczniowie z Otrocza, zaś w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - uczniowie z Potoka Wielkiego.

Każdy uczestnik przeglądu i opiekun grupy otrzymali pamiątkowe dyplomy i figurki aniołka, zaś miłą przerwą w występach był słodki poczęstunek.