Lektorski turniej futsalu

ks. Tomasz Lis

publikacja 09.12.2013 22:56

Na parkiecie zagrało 14 drużyn lektorskich. Po zaciętej walce na zasadach fair-play wygrali lektorzy bernardyńscy.

Zwycięzcy turnieju Zwycięzcy turnieju
Lektorskie zawody piłkarskie
Ks. Piotr Gaj

W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się finały XI Diecezjalnego Turnieju o Puchar Biskupa Sandomierskiego w futsalu w kategorii lektorów starszych. Zawody rozpoczęły się wspólną Eucharystią, której przewodniczył ks. Emil Hapak, koordynator ostrowieckiego turnieju. Podczas homilii ks. Tomasz Flis – wikariusz parafii św. Michała w Ostrowcu przypomniał uczestnikom znaczenie mądrego współzawodnictwa w życiu chrześcijanina wskazując jednocześnie, że głównym celem wszelkiej rywalizacji ma być budowanie wspólnoty i tworzenie prawdziwych przyjaźni opartych na fundamentach wiary. Zawody sportowe w tym roku odbywały się w Zespole Szkół Nr 2. Na arenie zmagań piłkarskich zameldowało się 14 zespołów z różnych dekanatów. Łącznie na parkiecie zaprezentowało się 122 zawodników, rozegrano 34 spotkania a zawodnicy zdobyli 110 bramek. Najlepszą ekipą okazała się drużyna prowadzona przez OO. Bernardynów z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP z Opatowa. Pokonała ona w meczu finałowym drużynę z parafii p.w. św. Jadwigi Królowej z Janowa Lubelskiego dopiero po rzutach karnych, stosunkiem bramek 3:2 (po regulaminowym czasie gry było 0:0). Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z parafii św. Jana Chrzciciela również z Janowa Lubelskiego. Organizatorzy składają podziękowania p. Arturowi Łapińskiemu – dyrektorowi Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowcu Świętokrzyskim, za udostępnienie hali sportowej wraz z koniecznym zapleczem, oraz nauczycielom wychowania fizycznego i sędziom za okazaną pomoc.