Koncert dla przyjaciół

ks. Tomasz Lis

publikacja 25.11.2013 00:21

W seminarium spotkali się prezesi parafialnych Kół Przyjaciół Seminarium. Dla gości wystąpił chór młodzieżowy i seminaryjny.

Wieczór cecyliański w seminarium Wieczór cecyliański w seminarium
Koncert dla przyjaciół seminarium
ks. Tomasz Lis /GN

W Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie osób zrzeszonych w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego. Najpierw ponad pięćdziesięciu przedstawicieli z całej diecezji uczestniczyło w Mszy Świętej koncelebrowanej przez księży z Zarządu Seminaryjnego. Eucharystii przewodniczył ks. Rektor Jan Biedroń - We wspólnocie modlitwy, radujemy się dzisiaj obecnością naszych Przyjaciół. Przybywacie na nasze zaproszenie, bo chcemy Wam podziękować za dobre serce. Często w naszym języku używamy tego słowa "serce". Jest ono symbolem miłości, ale i warunkiem życia. To ono przecież swą systematyczną pracą ożywia cały organizm. Mając dobre serce, między innymi modlitwą i ofiarą ożywiacie organizm, któremu na imię Wyższe Seminarium Duchowne. Dlatego dziś dziękujemy Bogu za ten szczególny dar, którym jesteście.

Drugą część spotkania stanowiło spotkanie robocze Prezesów parafialnych Kół Przyjaciół. Uwieńczeniem przyjacielskiego spotkania przygotowany koncert cecyliański odbywany corocznie w czasie wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu kościelnego. Razem z chórem kleryckim wystąpił także chór Canticus, z Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu. Zostały wykonane m.in. utwory: W kapłana sercu, O Esca Viatorum, Ave Maria, O Filii et filiae oraz kilka utworów instrumentalnych.