Abstynencki marsz

Andrzej Capiga

publikacja 24.08.2013 11:10

Po raz 20. odbyła się trzeźwościowa pielgrzymka z Gorzyc do Radomyśla nad Sanem.

Jubileuszowa pielgrzymka Jubileuszowa pielgrzymka
Około 100 pątników pomaszerowało do radomyskiego sanktuarium
Andrzej Capiga /GN

Po raz 8. zaś do gorzyckiej pielgrzymki dołączyli pątnicy z Sandomierza.  W sumie do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia w Radomyślu nad Sanem pomaszerowało około 100 osób, także z Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska.

Pielgrzymka zaczęła się Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach. Tutaj też pątników przywitał diecezjalny duszpasterz  trzeźwości ks. Dariusz Woźniczka. – Chcemy podczas tej pielgrzymki szczególnie modlić się o trzeźwość w naszych rodzinach i ojczyźnie. Aby wytrwać w naszych postanowieniach, potrzebujemy jednak Bożej pomocy, bo o własnych siłach niewiele możemy uczynić – zaznaczył ks. Woźniczka.

Po drodze na radomyskim „Zjawieniu” została odprawiona trzeźwościowa Droga Krzyżowa, poprowadzona przez członków wspólnot samopomocowych. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i Pocieszenia pod przewodnictwem ks. Andrzeja Rusaka, który w homilii zachęcił zgromadzonych do wspólnej modlitwy o trzeźwość oraz do trwania w abstynencji.