Rodzinny start w wakacje

ks. Tomasz Lis

publikacja 01.07.2013 16:47

W pierwszą niedzielę wakacji w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnobrzegu odbył się Piknik Rodzinny promujący wspólne spędzanie czasu, bezpieczeństwo podczas wakacji oraz aktywne sposoby wypoczynku.

Piknik Rodzinny w Zakrzowie Piknik Rodzinny w Zakrzowie
Uczestnicy mogli korzystać w wielu atrakcji
Filip Materkowski

Piknik zainaugurował ks. Jan Kaszewicz, proboszcz parafii witając przybyłe rodziny oraz władze samorządowe. – Rozpoczynając wakacje Piknikiem Rodzinnym chcemy pokazać, jak ważne jest wspólne spędzanie czasu w rodzinach oraz troska rodziców o dzieci. Dziś szczególnie potrzeba bronić właśnie takich wartości, które stanowią o kształcie naszego społeczeństwa. Życzę wszystkim dobrej zabawy i dobrych i bezpiecznych wakacji – mówił ks. J. Kaszewicz.

Podczas niedzielnego popołudnia rodziny mogły wspólnie spróbować sił w kilku konkursach. Dużą popularnością cieszyły się przejażdżki na wierzchowcach. Chłopcy wraz z tatusiami szczególnie oblegali wojskową strzelnicę. Miłośnicy rowerów mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz zasady bezpiecznego poruszania się pod okiem instruktorów z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu a najmłodsi mogli do woli poskakać na przygotowanej trampolinie. Czas umilał parafialny zespół muzyczny i schola. Każdy mógł posilić się doskonałą wojskową grochówką.

– Był to wspaniały pomysł na wspólne niedzielne popołudnie, gdzie dzieci nie tylko mogły się swobodnie wybawić, ale także dowiedzieć bardzo wielu pożytecznych rzeczy na czas wakacji. Dal nas rodziców był to czas wspólnego spotkania i zintegrowania, jako parafialnej rodziny – mówiła pani Katarzyna wracając z rodziną z zakrzowskiego pikniku.