Celne lanie

Marta Woynarowska

|

Gość Sandomierski 20/2013

dodane 16.05.2013 00:00

– Bardzo podobała mi się jazda na motocyklu z panem policjantem – zwierzył się 7-letni Aleks. – A najbardziej, jak szybko jechał.

Aleks w trakcie przejażdżki Aleks w trakcie przejażdżki
Marta Woynarowska

Przejażdżka na policyjnym motocyklu oraz lanie wody ze strażackiej sikawki dla dzieci, a dla dorosłych – zawody w jeździe z talerzem Stewarta okazały się największą atrakcją trzeciej edycji rodzinnego pikniku „Z nami bezpieczniej”, którego głównym organizatorem jest od początku Urząd Miasta w Tarnobrzegu. Tuż przed południem na placu Bartosza Głowackiego rozlokowały się wozy strażackie, samochody policyjne, straży miejskiej oraz żandarmerii.

Każdy mógł zobaczyć je z bliska, a nawet zasiąść za ich kierownicą. Najbardziej oblegane były ogromne wozy bojowe strażaków. Okazało się, że pociąg do tej służby mają nie tylko najmłodsi panowie, ale również panie. 2,5-letnia Julka nie chciała wysiąść z samochodu. Być może zechce w przyszłości pójść w ślady Darii Ciby i Kamili Szymczyk z Drużyny Kobiecej OSP w Mokrzyszowie. – Dzisiaj naszym zadaniem jest czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem imprezy – mówiła Daria Ciba. Strażacy zorganizowali także zawody w podawaniu strumienia wody do celu. Przechodnie, którzy nieopatrznie znaleźli się za tarczami, mogli chwilami poczuć się jak w lany poniedziałek. Nie każdemu bowiem udawało się trafić do celu. Dorośli oraz młodzież mieli możliwość przejść szybki kurs udzielania pierwszej pomocy. Panie, które uznały, że trzeba coś na wiosnę poprawić w swojej urodzie, mogły za darmo skorzystać z usług i porad uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, oferujących zabiegi fryzjerskie i kosmetyczne. Dla zgłodniałych zaś przygotowali sycący gorący posiłek. Słodkości oferował dom dziecka, który zebrane z ich sprzedaży pieniądze przeznaczy na potrzeby swych wychowanków.