Triduum trwa

Marta Woynarowska

publikacja 23.03.2013 08:04

– Dzisiejszą Drogę Krzyżową polecamy w intencji troski o życie – powiedział na rozpoczęcie nabożeństwa o. Andrzej Bielat OP.

Triduum trwa Droga Krzyżowa w kościele ojców dominikanów Marta Woynarowska/GN

Droga Krzyżowa i Msza św. w kościele ojców dominikanów rozpoczęły tarnobrzeskie triduum przed Dniem Świętości Życia. W nabożeństwie bardzo licznie uczestniczące dzieci modliły się w różnych intencjach, które łączyła jedna idea – życie ludzkie.

– Chcemy w ten sposób, kierując się słowami ojca świętego Jana Pawła II, przeciwstawić się cywilizacji śmierci. I dziękować Bogu za to, że żyjemy, o czym zupełnie zapominamy – mówił o. Andrzej. – Bo dobrze jest żyć, prawda? – pytał dzieci.

Modlono się m.in. w intencji rządzących, pracowników wymiaru sprawiedliwości, by wydawali mądre prawa, matek i ojców oczekujących na narodziny dziecka, by nie lękali się trudów rodzicielstwa, zawierzając swoje troski Matce Najświętszej, oraz za żołnierzy, aby w swoich działaniach nigdy nie kierowali się nienawiścią.

Po Drodze Krzyżowej została odprawiona Msza św. koncelebrowana przez całą tarnobrzeską wspólnotę dominikańską. Rozpoczęcie triduum zbiegło się bowiem z wyborami nowego przeora i m.in. w tej intencji oraz o światło Ducha Świętego modlili się ojcowie.

Sobota jest przeznaczona na modlitwy pokutne, organizowane indywidualnie przez parafie.