Post dla papieża

ks. Tomasz Lis

publikacja 10.03.2013 22:33

Prawie 50 osób w parafii akademickiej pw. bł. Jana Pawła II w Stalowej Woli podjęło się jednodniowego postu o chlebie i wodzie w intencji wyboru papieża.

Wielkopostna akcja Wielkopostna akcja
Archiwum parafii

W parafii akcja „Postna Sztafeta” trwa od Środy Popielcowej. Biorą w niej udział parafianie oraz studenci z Wydziału Zamiejscowego KUL.

Każdego dnia minimum jedna osoba podejmuje się postu o chlebie i wodzie w konkretnych intencjach zgłaszanych do parafii. W związku z nadchodzącym konklawe uczestnicy Sztafety Postnej podjęli się ofiarować swoje wyrzeczenia w intencji kardynałów elektorów. Proszono o dar Ducha Świętego w podejmowaniu tak ważnej dla całego Kościoła decyzji. Post był dodatkowo wzmocniony modlitwą wiernych, gromadzących się na codziennej Eucharystii.

W wielkopostnej parafialnej inicjatywie uczestnicy sztafety, zgłoszeni tylko z imienia są otoczeni codzienną modlitwą, aby wytrwali w podjętym postanowieniu. Zgłoszenie uczestnictwa można dokonać osobiście w kancelarii parafialnej lub elektronicznie na adres kancelaria@parafiaakademicka.pl, podając swoje imię oraz wybrany dzień postu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie parafii www.parafiaakademicka.pl.