Grudniowa Noc Młodych

Ks. Tomasz Lis

publikacja 21.12.2012 23:25

Raz w miesiącu spotykają się na modlitwie i wspólnych rozważaniach, łącząc się z młodymi przygotowującymi się do Taizé.

Sandomierskie wieczory modlitwy Sandomierskie wieczory modlitwy
przygotowują do noworocznego spotkania Taizé
Ks. Tomasz Lis/GN

W grudniowy piątkowy wieczór grupa młodzieży spotkała się na kolejnej Sandomierskiej Nocy Młodych. Są to modlitewne spotkania w łączności z młodymi przygotowującymi się do europejskiego spotkania Taizé. – Chcemy, aby zintegrowały lokalną młodzież oraz stały się alternatywą na dobre spędzenie wieczornego czasu – mówił ks. Marek Bednarz.

Grudniowe spotkanie było poświęcone miłości w różnych jej aspektach. Konferencję o ludzkim wymiarze miłości wygłosił ks. Krzysztof Irek. Po niej młodzi adorowali Chrystusa w Najświętszym Sakramencie przy wspólnym śpiewie i rozważaniach prowadzonych przez ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego. – Przyszliśmy razem z naszymi przyjaciółmi, aby wspólnie modlić się i być razem. Jest to niesamowity czas, na którym możemy uwielbiać Jezusa za Jego wielką miłość. Polecam go także tym, którzy uważają, że są daleko od Kościoła i myślą, że Jezus o nich zapomniał. Tutaj mogą przyjść wieczorem i przekonać się, że On na nich także czeka. Serdecznie polecam i zapraszam – mówiła Katarzyna Łatka.

Sandomierskie nocne spotkania młodych są zaplanowane na cały rok, odbywają się w każdy trzeci piętek miesiąca. Rozpoczęcie o 19.30.

Grudniowa Noc Młodych   Wspólne spotkania integrują młodych Ks. Tomasz Lis/GN Grudniowa Noc Młodych   – Przyszliśmy razem z naszymi przyjaciółmi, aby wspólnie modlić się i być razem. Jest to niesamowity czas, na którym możemy uwielbiać Jezusa za Jego wielką miłość – mówią uczestnicy Ks. Tomasz Lis/GN

Sandomierska Noc Młodych - 21 grudnia 2012 r.
ks. Tomasz Lis, kl. Rafał Kusiak