Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Sandomierski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Nasze media
    • RADIO eM
    • WIARA.PL
    • MAŁY GOŚĆ
    • PARAFIE
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2026
    GN 25/2026 Dokument:(9770568,Średniowiecze wróciło, a Europa nie umarła)
  • GN 24/2026
    GN 24/2026 Dokument:(9760687,Chcesz pokoju, musisz protestować)
  • GN 23/2026
    GN 23/2026 Dokument:(9748536,Przyszedł czas na uczynki miłosierdzia względem duszy)
  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Historia Kościoła (15) 03/2026
    Historia Kościoła (15) 03/2026 Dokument:(9690225,Leon XIV czyta św. Augustyna Donaldowi Trumpowi. Edytorial nowego numeru „Historii Kościoła”)
sandomierz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji sandomierskiej → Święto ludzi czyniących dobro

Święto ludzi czyniących dobro przejdź do galerii

Laureaci "Arbor Bona" 2026  
Nagrody laureatom wręczyli bp Krzysztof Nitkiewicz i bp Edward Frankowski. ks. Grzegorz Słodkowski /Foto Gość
⏮ ⏪
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
  • Laureaci "Arbor Bona" 2026
⏩ ⏭

W sobotę 30 maja, w Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu odbyła się uroczysta gala wręczenia Diecezjalnej Nagrody "Arbor Bona". Wydarzenie miało w tym roku swoją ósmą edycję.

Ks. Grzegorz Słodkowski

|

30 maja 2026 GOSC.PL

dodane 30 maja 2026
aktualizacja 31 maja 2026
FB Twitter
drukuj wyślij

W uroczystości, która miała miejsce po raz ósmy, uczestniczyli biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, biskup pomocniczy senior Edward Frankowski oraz członkowie Kapituły Nagrody. Obecni byli senator Jarosław Rusiecki, burmistrz Sandomierza Paweł Niedźwiedź z przewodniczącym rady miejskiej Andrzejem Bolewskim, a także przedstawiciele służb mundurowych, różnych instytucji, duchowieństwo oraz świeccy.

Rozpoczynając galę, którą poprowadziła pani Sylwia Radzimowska-Zasuwa, biskup Nitkiewicz zwrócił uwagę na to, że podobnie jak sandomierscy sadownicy troszczą się o swoje drzewa i chronią je przed przymrozkami czy suszą, tak również ludzie czyniący dobro muszą mierzyć się z wieloma przeciwnościami.

– Jeśli dziś honorujemy zasłużonych dla Kościoła, miasta i regionu, musimy pamiętać, że owoce ich pracy nie przyszły łatwo. Laureaci musieli stawiać czoła różnym wyzwaniom, zmagać się z własnymi słabościami i z trudnościami pochodzącymi z zewnątrz. Dlatego przyznane nagrody są w pełni zasłużone, będąc zarazem wyrazem naszej wdzięczności – trudziliście się bowiem moi drodzy dla Boga i dla nas wszystkich – podkreślił biskup.

Laureatką nagrody w kategorii ewangelizacji została pani dr Urszula Stępień. Kapituła doceniła jej wieloletnią, kompetentną i pełną zaangażowania pracę na stanowisku kustosza Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu, troskę o dziedzictwo kulturowe Kościoła sandomierskiego oraz jego popularyzowanie poprzez publikacje, wystąpienia, organizację wystaw i budowanie relacji sprzyjających wymianie doświadczeń. Nieobecną podczas gali laureatkę reprezentował jej mąż, który odebrał nagrodę w jej imieniu.

Laudację na cześć Urszuli Stępień wygłosił ks. dr hab. Jacek Łapiński. ks. Grzegorz Słodkowski

Nagrodę w kategorii świadectwo życia chrześcijańskiego otrzymała pani Danuta Wiśniewska, wieloletnia nauczycielka religii oraz zaangażowana wolontariuszka. Kapituła doceniła jej wierne świadectwo życia Ewangelią, wieloletnią posługę w przekazywaniu wiary i wartości chrześcijańskich młodemu pokoleniu oraz budowanie mostów dialogu między Kościołem a współczesnym światem, wiarą a kulturą.

Laudację na cześć Danuty Wiśniewskiej wygłosiła Ewa Jurkowska-Siwiec. ks. Grzegorz Słodkowski Podziękowania Danuty Wiśniewskiej. ks. Grzegorz Słodkowski

W trzeciej kategorii, działalność charytatywno-społeczna, Kapituła przyznała nagrodę panu Cezaremu Jakubikowi, kierownikowi WTZ przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Nagrodę przyznano za wieloletnią, pełną oddania służbę osobom z niepełnosprawnościami, realizowaną poprzez kierowanie warsztatami oraz tworzenie wraz z pracownikami i ludźmi dobrej woli miejsca wsparcia, rozwoju i integracji.

Laudację na cześć Cezarego Jakubika wygłosiła Ewa Lipińska-Mikrut. ks. Grzegorz Słodkowski Podziękowania Cezarego Jakubika. ks. Grzegorz Słodkowski

 

Występ Katarzyny Żak oraz pianisty Piotra Banaszaka ["Arbor Bona" 2026]
Gość Sandomierski

Artystycznym dopełnieniem gali był koncert aktorki i wokalistki Katarzyny Żak oraz pianisty Piotra Banaszaka.

Katarzyna Żak ["Arbor Bona" 2026]
Gość Sandomierski

 

Nagroda "Arbor Bona" – Dobrego drzewa, ma formę umieszczonych obok siebie na bordowym tle dwóch medali z brązu. Pierwszy, z herbem Diecezji Sandomierskiej, nosi na obwodzie jej łacińską nazwę "Dioecesis Sandomiriensis". Drugi, przedstawiający Bazylikę Katedralną w Sandomierzu, opisany jest cytatem z Ewangelii w języku łacińskim: "Arbor bona fructus bonos facit" (Dobre drzewo wydaje dobre owoce, por. Mt 7,17).

Osoby nagrodzone wyłania Kapituła spośród propozycji i zgłoszeń otrzymanych od osób i instytucji, które wskazują szczególnie zasłużone osoby i uzasadniają kandydaturę.

« ‹ 1 › »
Laureaci "Arbor Bona" 2026

Foto Gość DODANE 30.05.2026 AKTUALIZACJA 31.05.2026

Laureaci "Arbor Bona" 2026

​W Katolickim Domu Kultury w Sandomierzu odbyła się ósma gala Diecezjalnej Nagrody "Arbor Bona", podczas której uhonorowano osoby szczególnie zasłużone dla Kościoła sandomierskiego w dziedzinie ewangelizacji, świadectwa życia chrześcijańskiego i działalności charytatywno-społecznej. Tegorocznymi laureatami zostali dr Urszula Stępień, Danuta Wiśniewska oraz Cezary Jakubik. Uroczystość zwieńczył koncert Katarzyny Żak i Piotra Banaszaka.  
TAGI:
  • ARBOR BONA
  • BISKUP KRZYSZTOF NITKIEWICZ
  • BP EDWARD FRANKOWSKI
  • KATOLICKI DOM KULTURY
  • KATOLICKI DOM KULTURY ŚW. JÓZEFA W SANDOMIERZU
  • LAUREACI
  • NAGRODA "ARBOR BONA"

Polecane w subskrypcji

  • Argentyna znowu chce być mistrzem świata. Dla Albicelestes chcieć to musieć
    • Mundial
    Argentyna znowu chce być mistrzem świata. Dla Albicelestes chcieć to musieć
    Jacek Dziedzina
  • Redukcja opinii
    Redukcja opinii
    Franciszek Kucharczak
  • Nie tylko order. Kryzys wokół UPA wystawia relacje Polski i Ukrainy na próbę
    • Polska
    Nie tylko order. Kryzys wokół UPA wystawia relacje Polski i Ukrainy na próbę
    Andrzej Grajewski
  • Redukcja opinii
    Redukcja opinii
    Franciszek Kucharczak

E-sklep

  • Nowości
  • Książki
  • Pozostałe
  • Gość Extra nr 02/2026
    Gość Extra nr 02/2026 Święty Piotr i jego następcy
  • Historia Kościoła nr 03/2026
    Historia Kościoła nr 03/2026
  • Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
    Mały Gość Niedzielny nr 05/2026
  • Księga fałszerstw Franka Fałszerza
    Księga fałszerstw Franka Fałszerza
  • Kościół ostatnich ławek
    Kościół ostatnich ławek
  • Radykalni
    Radykalni
  • Arka (gra planszowa)
    Arka (gra planszowa)
  • Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
    Terminarz 2026 – Instytut Gość Media (A5, twarda oprawa)
  • Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
    Kubek ceramiczny – Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X