Nowy numer 20/2024 Archiwum

Stalowa Wola. Drzewko za makulaturę

10. już akcję pod taką nazwą 27 kwietnia zorganizuje Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Jej uczestnicy za przyniesioną makulaturę otrzymają między innymi: sadzonki śliwy, jabłoni, katalpy, maliny, hortensji, dębu, sosny, buka czy świerku.  

- Tegoroczne „Drzewko za makulaturę” jest wyjątkowe, bo jubileuszowe. Organizujemy je już po raz 10. i jesteśmy dumni z jego efektów - podczas dziewięciu dotychczasowych edycji tej akcji rozdaliśmy ponad 54 tysiące sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów, za które jej uczestnicy przekazali nam do recyklingu ponad 194 tony makulatury! Warto wiedzieć, że wyprodukowanie 1 tony papieru z surowca drzewnego wymaga ścięcia średnio 17 drzew. Dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego powiatu do udziału w akcji - zachęcał wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys. 

Stalowa Wola. Drzewko za makulaturę

W tym roku akcja „Drzewko za makulaturę” odbędzie się 27 kwietnia (początek o godz.9). Organizatorem jest Powiat Stalowowolski, a partnerem Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli, który nie tylko przygotuje interesujące stoisko promocyjne, ale przede wszystkim zapewni sprawny odbiór makulatury. Będzie przyjmowana w dwóch punktach: w Rupieciarni przy ul. 1 Sierpnia 18A oraz Zakładzie Mechaniczno-Biologicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych przy ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego 25.

- Po oddaniu i zważeniu makulatury wydawane będą specjalne kupony, które tego samego dnia będzie można wymienić na sadzonki wystawione na parkingu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli przy ul. Podleśnej 15. Jedna osoba będzie mogła otrzymać 5 sadzonek - dodał Tomasz Wosk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.

Stalowa Wola. Drzewko za makulaturę

Wzorem lat poprzednich w przedsięwzięcie włączą się również Lasy Państwowe. Nadleśnictwo Gościeradów oraz Nadleśnictwo Rozwadów przekażą do rozdania mieszkańcom około 4,5 tys. sztuk sadzonek drzew takich jak: świerk biały, dąb szypułkowy, dąb bezszypułkowy, sosna, buk, świerk, brzoza czy czereśnia ptasia. Dodatkowo Nadleśnictwa Nowa Dęba oraz Rozwadów przygotują stoisko informacyjno-edukacyjne, na którym udzielać będą fachowych porad dotyczących prowadzenia gospodarki leśnej i prawidłowych zasad nasadzeń sadzonek drzew i krzewów.

 Akcja potrwa do wyczerpania sadzonek.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy