Nowy numer 20/2024 Archiwum

Ćmielów. Wernisaż wystawy "Białe złoto. Józef Wilkoń"

Fabryka Porcelany w Ćmielowie zaprasza na prezentację dzieł malarskich Józefa Wilkonia oraz recital Włodka Pawlika, które towarzyszyć będą otwarciu wystawy "Białe złoto. Józef Wilkoń". Prezentacja odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16.00, w przestrzeni Galerii van Rij, która mieści się na II piętrze Fabryki Porcelany AS Ćmielów.

Jak zapewnia Joanna Zalewska z Muzeum Porcelany w Ćmielowie, organizowana wystawa to spotkanie z wyjątkowym artystą, którego talenty zawsze fascynowały i poruszały serca wielu miłośników sztuki. - To wyjątkowe wydarzenie artystyczne pozwoli zanurzyć się w świecie porcelany i unikatowych ilustracji, stworzonych ręką mistrza Józefa Wilkonia. Artysta, znany z bogatego dorobku malarskiego, tym razem zaskakuje nas czymś zupełnie nowym - połączeniem swojej niepowtarzalnej techniki malarskiej z delikatnym światem porcelany - dodaje.

Ćmielów. Wernisaż wystawy "Białe złoto. Józef Wilkoń"  

Jednym z bardziej fascynujących elementów wystawy będzie prezentacja porcelanowego biurka ozdobionego płytami porcelanowymi umalowanymi przez Wilkonia, jak również prezentacja porcelanowej figurki Sowy. - Józef Wilkoń jest żywą legendą i symbolem polskiej sztuki. Jego prace, namalowane na porcelanowych płytach i paterach, są odzwierciedleniem pasji i niezwykłej precyzji, jaką artysta wkłada w każdy szczegół. Jego doświadczenie i mistrzostwo są widoczne w każdym detalu, a wystawa "Białe złoto" będzie niepowtarzalną okazją do bezpośredniego kontaktu z samym twórcą. Możliwość rozmowy, zadawania pytań i słuchania jego historii może być niezwykle inspirująca - zaznacza J. Zalewska.

Ćmielów. Wernisaż wystawy "Białe złoto. Józef Wilkoń"  

Na wystawie zostanie zaprezentowana obszerna kolekcja obrazów oraz pater porcelanowych, które zostały precyzyjnie wymalowane przez Józefa Wilkonia. Wystawa potrwa do końca września br.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Art&Design Lubomir Tomaszewski. Partnerami wydarzenia są: Fabryka Porcelany AS Ćmielów, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz Galeria van Rij.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy