Nowy numer 20/2024 Archiwum

Stalowa Wola. "Nie pokonasz Miłości"

To nazwa koncertu pasyjnego, na który zaprosili mieszkańców Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej oraz ks. Krzysztof Kida, proboszcz parafii Opatrzności Bożej.

Koncerty pasyjne w czasie Wielkiego Postu stały się w Polsce tradycją. Podczas stalowowolskiego widowiska usłyszeliśmy takie utwory, jak "Trudno nie wierzyć w nic", "Gorzkie żale", "Tam, gdzie nie sięga wzrok", "Nikt Cię nie kocha", "Błogosławiony krzyż", "Pieśń o Bogu ukrytym", "Rozpięty na ramionach", "Tłumy serc", "Nie pokonasz miłości" czy "Miłość wszystko wyjaśniła". Wszystkie zostały wykonane w nowoczesnych aranżacjach, przy akompaniamencie orkiestry MUSICALOVE pod kierownictwem Macieja Niecia i batutą Zygmunta Magiery. Muzyka wzbogacona została grą świateł i efektami wizualnymi.

Stalowa Wola. „Nie pokonasz Miłości”

- Koncert skłania do refleksji nad życiem i umieraniem. „Nie pokonasz miłości” to spektakl pieśni pasyjnych wykonany w nowoczesnych aranżacjach, a możemy być jego świadkami dzięki władzom samorządowym Stalowej Woli i Telewizji Trwam - zapewniła prowadząca koncert Katarzyna Szewerniak.

Stalowa Wola. „Nie pokonasz Miłości”

Lucjusz Nadbereżny wyraził zadowolenie, iż w parafii Opatrzności Bożej możemy się spotkać połączeni miłością płynącą od umęczonego na krzyżu Chrystusa. - Pasja, czas Wielkiego Postu, jest okresem, który ma wskazać nam drogę do światła, płynącego ze zmartwychwstania - podkreślił prezydent.

Stalowa Wola. „Nie pokonasz Miłości”

Patronatem honorowym koncert objęli senator Janina Sagatowska oraz poseł Rafał Weber.

Stalowa Wola. „Nie pokonasz Miłości”

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy