Dziennikarze "Gościa Niedzielnego" - kontakt

Zespół „Gościa Niedzielnego” tworzy ponad 130 osób pracujących w całej Polsce. Dziennikarze z głównej siedziby redakcji mieszczącej się w Katowicach piszą artykuły o wierze, życiu Kościoła, opracowują analizy społeczno-gospodarcze, omawiają kwestie naukowe i kulturalne, przygotowują reportaże z różnych ciekawych miejsc w Polsce i na świecie.

Kościół

Marcin Jakimowicz

(ur. 1971) – dziennikarz działu „Kościół”. Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Od tej pory wydał jeszcze: „Dziennik pisany mocą”, „Dno”, „Drugie dno, czyli muzyka i świąteczny nastrój”, „Tramwaj, kefir i bułka” oraz „Pełne zanurzenie”. Niebawem w wydawnictwie Znak ukaże się zbiór publikowanych w „Gościu Niedzielnym” wywiadów „Nóż na gardle”. Publikował m.in. we „Frondzie”, „Rzeczpospolitej”, „W drodze”, „Liście”. Żonaty, trójka dzieci.
Obszar specjalizacji:
religia oraz muzyka, jest ekspertem w dziedzinie muzyki chrześcijańskiej.
Kontakt: marcin.jakimowicz@gosc.pl

 

Franciszek Kucharczak

(ur. 1962) – dziennikarz działu „Kościół”, teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Żonaty, ojciec dwóch synów, mieszka w Rybniku. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Obszar specjalizacji:
Kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.
Kontakt: franciszek.kucharczak@gosc.pl

« 2 3 4 5 6 »