Nowy numer 21/2023 Archiwum

Stalowa Wola. W rozwadowskim sztetlu

Pierwsza wycieczka - po Rozwadowie, najstarszej dzielnicy Stalowej Woli - odbędzie się w niedzielę 21 maja.

Zbiórka chętnych o godzinie 16.00 przy studni na rynku w Rozwadowie. Tematem pierwszej wycieczki będzie rozwadowski sztetl. W ten sposób jej organizatorzy nawiążą do żydowskiej przeszłości Rozwadowa.

Wycieczki będą organizowane do 15 października, a poprowadzą je absolwenci drugiego kursu na przewodnika po Stalowej Woli.

Stalowa Wola. W rozwadowskim sztetlu

- Kursy na przewodników miejskich po Rozwadowie i Charzewicach dały mieszkańcom Stalowej Woli i turystom wspaniale przygotowanych i zaangażowanych przewodników, którzy z wielką pasją podczas kolejnych wycieczek przekażą uczestnikom wiedzę na temat naszego miasta, zainteresują ciekawostkami i pokażą najpiękniejsze miejsca w najstarszych dzielnicach miasta. Jestem przekonany, że wspólne odkrywanie nieznanych miejsc oraz poznawanie dziejów będzie wspaniałą formą spędzania  niedzielnego popołudnia - zapewnił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. 

Przewodnicy podczas kolejnych spotkań opowiedzą m.in. o tradycjach kolejarskich Rozwadowa, pokażą piękno parku w Charzewicach i jego mroczne tajemnice, a także przybliżą wiele ciekawych historii o mieszkańcach, którzy spoczywają na rozwadowskiej nekropolii, która stanowi swoistą kronikę dziejów. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast